Ośrodek Promaind w Miłkowie

Nasz Ośrodek znajduje się na skraju wsi Miłków, bezpośrednio przy lesie, na lipowym wzgórzu. Obok biegnący górski szlak prowadzi do leczniczego źródła Św. Anny oraz na Wzgórze Grabowiec, a dalej do Kościółka Wang i na Śnieżkę – najwyższy szczyt Karkonoszy, widoczny z okien Ośrodka. Budynek Ośrodka ma przytulne, funkcjonalnie urządzone pomieszczenia. Własna kuchnia zapewnia smaczne, domowe posiłki. W środku panuje porządek i czystość.

Ośrodek Leczenia Uzależnień w Miłkowie jest placówką, której oferta obejmuje pobyt refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia lub prywatny tryb leczenia. Składa się z dwóch oddziałów: leczenia osób uzależnionych od alkoholu oraz osób uzależnionych od środków psychoaktywnych (narkotyki, leki, hazard, uzależnienia behawioralne) oraz dwóch hosteli: dla osób uzależnionych od alkoholu i środków psychoaktywnych oraz dla osób z zaburzeniami psychicznymi (najczęściej związanymi z uzależnieniem - organiczne zaburzenia osobowości i zachowania, depresja, zaburzenia lękowe).

Ośrodek w Miłkowie specjalizuje się w wielopoziomowym leczeniu uzależnień od alkoholu i środków psychoaktywnych (narkotyki, leki, hazard, uzależnienia behawioralne). Leczymy osoby uzależnione z całej Polski, indywidualnie dobierając im program terapii (podstawowa, zaawansowana i terapia pogłębiona). Ośrodek prowadzą wykwalifikowani specjaliści, odpowiedzialni za każdy aspekt terapii uzależnień: detoks, psychoterapię indywidualną, psychoterapię grupową. Proces terapeutyczny przebiega w trzech oddzielnych grupach: wstępnej, zaawansowanej oraz pogłębionej. Każdy pacjent pracuje indywidualnie z osobistym terapeutą oraz uczestniczy w grupie terapeutycznej. Jest też pod opieką medyczną i korzysta z leczenia farmakologicznego.

Nasi specjaliści pomogą zrozumieć chorobę związaną z nałogiem i nie zostawią Państwa samych po zakończeniu programu leczenia. Po pobycie w Ośrodku Leczenia Uzależnień w Miłkowie otrzymają Państwo wsparcie psychologiczne niezależnie od miejsca zamieszkania, ponieważ Ośrodek współpracuje z poradniami i grupami wparcia w wielu miejscach w Polsce – Chojnów, Jelenia Góra, Legnica, Polkowice, Lubin, Rzeszów, Kraków, Katowice, Złotoryja. Profesjonalny program psychoterapeutyczny oraz filozofia zdrowienia według 12 Kroków AA są naszą wizytówką. Każdy z terapeutów wyróżnia się wyrazistą osobowością oraz różnorodnością stylu pracy, związaną z ciągłym rozwijaniem się członków zespołu. Troje z nas uczestniczy w Kursie Psychoterapii Psychoanalitycznej akredytowanej przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne.

Ośrodek Leczenia Uzależnień w Miłkowie jest placówką, której oferta obejmuje pobyt refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia lub prywatny tryb leczenia.

© Copyright 2015 Ośrodek Leczenia Uzależnień "Pro-Maind"